El KAİDE HÜCRESİNE NASIL SIZDIM?

1996 yılının Şubat ayında Cezayir asıllı gazeteci Mohamed Sifaoui, bazı arkadaşlarının, meslektaşlarının ve o sırada oradan geçmekte olan 30 kişinin ölmesiyle sonuçlanan, İslamcı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıdan kurtuldu. Sifaoui, 2002 yılında bir davayı izlerken, Paris’teki bir El Kaide hücresinin üyeleriyle bağlantı kurar. Kendine yeni bir kimlik edinir; onlarla aynı fikirleri paylaştığına teröristleri inandırarak güvenlerini kazanmayı başarır.  Kendini köktendinci gazeteci Djamel Mostaghanemi olarak tanıtan Sifaoui, yeni “kardeşlerinin” cihat için nasıl gönüllü bulduklarını, nasıl yardım topladıklarını, nasıl propaganda yaptıklarını ve nihayet saldırı düzenlemek için nasıl hedef belirlediklerini anlatıyor.

Büyük yankı uyandıracak açıklamaları içeren bu araştırma, dünyada ilk kez bir El Kaide hücresinin içine sızmış bir gazetecinin tanıklığıdır. Benzersiz ve müthiş kaygılandırıcı bir belge...


“Kitabın en çarpıcı yanı Sifaoui’nin cesareti.”   The Guardian


“Terörist örgütlenmenin çarpıcı ve korkutucu bir resmi.” London Telegraph
                                                 


EL KAİDE HÜCRESİNE NASIL SIZDIM?

Yazar:

Mohamed Sifaoui

Fransızcadan çeviren:

Aykut Derman

Türü:

Anı - Araştırma

Sayfa sayısı:

160

Kitap boyutları

13.5 x 19.5 cm

ISBN

978-975-9067-01-3


Barkod

9789759067014

Fiyatı

10 TL

MOHAMED SIFAOUI

Cezayir’de çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra Fransa’ya siyasi sığınmacı olarak geldi. Marianne ve La Voix du Luxembourg gazetelerinde çalışmaktadır. Yazar halen Paris’te, polis koruması altında yaşamaktadır. Kitabı Fransa, Almanya, A.B.D., İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Latin Amerika’da yayımlanmıştır.

www.mohamed-sifaoui.com